Studio Fotograficzne Horyzont

Czy praca fotografa jest przyjemna?

Jako zawodowy fotograf ślubny na to pytanie odpowiem szczerze: I to jeszcze jak ! Wszystko opisałam poniżej, miło mi będzie jeśli damy Wam poznać się bliżej i przekonamy Was do siebie. Zgadza się, jako fotograf nie pracuję sama. Jesteśmy zespołem fotografów. Zaufanie do fotografa to kluczowa sprawa przy wyborze odpowiedniej osoby na stanowisko fotografa ślubnego w trakcie ślubu i wesela. Przyjemność fotografowania połączona z pracą wśród ludzi daje nam dużą satysfakcję w branży fotograficznej. Oto kim jesteśmy. Zapraszam

Pracujemy jako fotograf rodzinny

Nazywam się Kinga Berendt, z zawodu jestem fotografem ślubnym i razem z mężem Januszem prowadzimy nasze małe studio fotograficzne pod nazwą Horyzont Studio. A bardziej oficjalnie nazywamy się “Studio Fotograficzne Horyzont”. W tym krótkim artykule o nas postaram się Wam przybliżyć nasze sylwetki w branży fotograficznej.

Profesjonalną fotografią zajmuję się od roku 2015. Wtedy to już zbierałam pierwsze zlecenia na sesje zdjęciowe i zdjęcia w kościele, lub na zdjęcia weselne. Tak, więc lata zbierania doświadczenia już za mną, ale wciąż zdobywam nową wiedzę i poszerzam gamę moich umiejętności. Moja przygoda z fotografią zaczęła się już gdy jako nastolatka bardzo mnie interesowała dziedzina sztuki jaką jest fotografia. Dlatego fotografia jest nie tylko moją pracą i sposobem na życie ale również pasją, którą zainteresowałam się już w młodości.

Jako fotograf rodzinny wykonuję różne rodzaje sesji zdjęciowych. Realizuję przy tym moje pomysły na sesje zdjęciowe jak i pomysły na zdjęcia moich klientów. Z wykształcenia jestem grafikiem komputerowym, dlatego łatwo przychodzi mi obróbka zdjęć fotograficznych w profesjonalnych programach graficznych. Na każdym etapie pracy tworzenia zdjęć wkładam całe moje serce i pasję. Ponieważ zależy mi na efekcie końcowym, który ma kluczowe znaczenie dla moich klientów. Staram się sprawić, aby każdy mój klient był zadowolony gdy otrzymuje swoją fotografię.

Fotograf Ślubny - to moje główne zajęcie

Zajmuję się również fotografią reportażową. Głównie robiąc fotoreportaż ślubny, ale wykonuję dla Was również reportaż z Chrzcin, zdjęcia na Komunii, lub fotorelację z urodzin i innych uroczystości rodzinnych. Nie stanowią dla mnie problemu sesje zdjęciowe w plenerze, lub zdjęcia w studio fotograficznym. W którym zdarza mi się realizować zlecenia na zdjęcia produktowe. Od wielu lat wciąż realizuję nowe pomysły na zdjęcia

"Każda sesja zdjęciowa jest inna ponieważ warunki do robienia zdjęć zawsze są zmienne."
Fotograf Ślubny z aparatem Canon EOS R
Kinga Berendt
Fotograf Ślubny

Czasami jest inne naświetlenie do zdjęcia, lub zmiana modela wymaga innej aranżacji studia fotograficznego. Bywa również tak, że humor i nastawienie modela do zdjęć może zmienić koncepcję wykonania fotografii. Na zdjęciach nie da się ukryć emocji. Mimika i oczy ludzi mówią bardzo dużo o stanie ich duszy. Dlatego uważam, że zdjęcia indywidualne to bardzo intymna część mojej pracy jako fotografa.

Jeden czy dwóch fotografów na wesele i ślub?

Często pary młode zastanawiają się ilu fotografów wybrać na ślub. Dlatego też wykonując reportaż jako fotograf ślubny często nie jestem sama. Wtedy jako drugi fotograf z aparatem wspiera mnie mój mąż, który również jest odpowiedzialny za stronę biznesową i wizerunkową naszej firmy. Wykonując pracę dwóch fotografów na weselu jesteśmy w stanie uchwycić więcej momentów z uroczystości ślubu i wesela. 

W kolejnym artykule napisałam więcej informacji o tym czy warto wybrać opcję dwóch fotografów na weselu. Zajmujemy się również nagrywaniem teledysków ślubnych. Wykorzystujemy do tego również nagrania filmu z drona.

A do albumu fotograficznego dla naszych klientów umieszczamy również fotografię z dronaDzięki podwójnej obsadzie, nasza oferta fotografa na weselu jest naprawdę szeroka i atrakcyjna cenowo. Stawiamy na szybkość i jakość obsługi, a przede wszystkim aby nasi klienci byli zawsze zadowoleni z otrzymanych zdjęć. Ponieważ wiemy, że fotografia jest niepowtarzalną pamiątką na lata. Dzięki której przyszłe pokolenia mogą dowiedzieć się jaką historię przeszłość przedstawia i przekazuje im ich fotografia rodzinna.

Dodatkowym atutem pracy dwóch fotografów na weselu jest wzajemne wsparcie na różnych płaszczyznach. Począwszy od pierwszego kontaktu z klientem. Następnie w podróży na miejsce wesela, w której to zmieniamy się jako kierowcy auta. Poprzez wzajemne pomaganie sobie przy wykonaniu zdjęć, lub w momentach komplikacji ze sprzętem fotograficznym. Kończąc na obróbce zdjęć.

Dzięki temu, możemy dojeżdżać do każdego miejsca w Polsce i na świecie. Więc jeśli jesteście zainteresowani naszą obecnością na waszym ślubie, to nic nie stoi na przeszkodzie. Dojedziemy do każdego miejsca, aby zrobić Wam piękne zdjęcia z wesela.

Jakiego sprzętu używa fotograf ślubny

Tworząc listę sprzętu który używamy w pracy fotografa ślubnego, braliśmy pod uwagę przede wszystkim aktualny sprzęt fotograficzny, który zabieramy na zlecenia. Nie zawsze i nie każdy aparat lub obiektyw fotograficzny znajduje się w naszym plecaku fotografa

W sprawie wyposażenia fotografa stawiamy na minimalizm. Chodzi nam o to aby zabierać jak najmniej sprzętu fotograficznego nie tracąc na jakości i szybkości wykonania zlecenia na zdjęcia

Wręcz ograniczanie ilości sprzętu ma nam w tym pomagać. Decydujemy się na dobrej jakości sprzęt fotograficzny, aby mieć pewność, że gdy jest potrzeba to aparat nas nigdy nie zawiedzie. W innym artykule będziecie mogli przeczytać jaki aparat kupić na początek dla fotografa.

Sprzęt fotograficzny jakiego używamy

Oczywiście, cały czas staramy się rozwijać i aktualizować modele sprzętu fotograficznego w ramach rozwoju zaawansowania. Nigdy nie przestajemy patrzeć do przodu. Wciąż chcemy dostarczać najlepszej jakości zdjęcia dla naszych klientów. Więc jeśli ten krótki opis naszej działalności fotograficznej wzbudził Twoje zainteresowanie to zapraszam Cię do kontaktu z nami aby porozmawiać i przedstawić Ci ofertę fotograficzną. Jestem pewna, że warunki finansowe i korzyści płynące z naszej współpracy będą dla Ciebie bardzo atrakcyjne. A przy okazji porozmawiamy i być może wypijemy wspólną kawę w miłym miejscu do rozmowy o fotografii.